GiantMicrobes - Cholera [Vibrio cholerae]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Cholera (Vibrio cholerae)

FAKTY: Cholery nigdy nie darzono szczególną sympatią. I choć Gabriel Garcia Marquez twierdzi inaczej w " Miłości w czasach zarazy" [w oryginale książka nosi tytuł [hiszp.]: El amor en los tiempos del cóleraczyli Miłość w czasach cholery], to cierpienia miłosne jedynie w niewielkim stopniu mogą się równać z zarażeniem bakterią V. cholerae.

Przenoszona drogą wodną, cholera produkuje toksyczną substancję, która atakuje nabłonek jelita cienkiego osoby zarażonej. Tak, to prawda, że skurcze żołądka do pewnego stopnia przypominają bolączki miłości, ale ostra biegunka i niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi już niekoniecznie. W dodatku niewielu nieszczęśliwych kochanków czeka ciężkie odwodnienie, które pustoszy organizm tak szybko, że chory może nie przeżyć nawet jednego dnia. Chociaż namiętność bywa czasem tragiczna, to i tak nie może się równać z zarażeniem cholerą, które, jeśli nie jest leczone, nawet w 60% przypadków może skończyć się śmiercią.
Na szczęście w ciągu ostatnich 100 lat cholera prawie całkowicie odeszła w zapomnienie. Jako że głównym przekaźnikiem bakterii cholery jest kał, w krajach wyposażonych w nowoczesne systemy dostarczania i odprowadzania wody, choroba ta jest praktycznie nieznana.
A nawet jeśli dojdzie do infekcji, cholera nie będzie mieć najmniejszych szans w walce w odkryciami współczesnej medycyny - pacjent otrzyma w szpitalu odpowiednie nawodnienie i antybiotyki, jeśli zajdzie taka konieczność (w przywróceniu poziomu elektrolitów pomogą także owoce lub przyrządzony w domu roztwór, składający się z wody, cukru, soli kuchennej i sody oczyszczonej).
Szkoda, że z bólami miłości nie można poradzić sobie równie łatwo!

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni