GiantMicrobes - Czarna mrówka [Lasius niger]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Czarna mrówka (Lasius niger)

 

To nie jest majóweczka gdy mrówki maszerują jedna za drugą.... do twojej kanapki - to zorganizowany, feministyczny napad!

FAKTY: Niemal wszystkie mrówki na świecie to samice! Co więcej, mrówki, a jest ich ponad 10000 gatunków, odniosły chyba największy sukces ewolucyjny spośród wszystkich zwierząt na ziemi.  

Kolonię mrówek zakłada nowa królowa, która po opuszczeniu swego rodzinnego gniazda, znajduje partnera do reprodukcji i zaczyna składać jaja. Z owych jaj wykluwają się niemal wyłącznie samice. Mimo, że każda z nich potencjalnie może zostać królową, to substancje chemiczne, które wydziela aktualnie panująca monarchini, do spółki z dietą i czynnikami środowiskowymi, hamują rozwój innych samic, sprawiając, że pozostają one bezpłodne.

Rozrastająca się w międzyczasie rodzina mrówek staje się kolonią, społecznością, której członkowie mają przydzielone indywidualnie zadania - od budowy i obrony mrowiska, poprzez zbieranie jedzenia, po opiekę nad jajami i młodymi mrówkami. 

Gdy kolonia staje się wystarczająco duża, królowa składa kilka niezapłodnionych jaj, z których wyklują się samce, tymczasem z innych jaj wykluwają się nowe królowe. Wyposażone w skrzydła samce i nowe królowe odbywają sterowany chemicznie rytuał godowy, podczas którego wzlatują w powietrze, gdzie wzajemnie ubiegają o swoje względy. 

Większość samców szybko zjadają ptaki, a tych paru szczęśliwców, którym udało się przeżyć, i tak wkrótce umiera ze starości.

Natomiast królowe zrzucają skrzydła, zaczynają składać jaja i robią to, do czego zostały stworzone - rządzą światem!

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Wymiary: 18 x 6 x 5 cm.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni