GiantMicrobes - Czerwona krwinka [Erythrocyte]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Czerwona krwinka (Erythrocyte)

Masz niepowtarzalną okazję zostać Honorowym Dawcą pluszowych erytrocytów!

FAKTY: Czerwone ciałko krwi, zwane też erytrocytem, zawiera hemoglobinę, która ma zdolność przenoszenia w organizmie tlenu i dwutlenku węgla. "Erythro" oznacza w języku greckim „czerwony", a „cyto" lub „cyt" - "komórka". To hemoglobina nadaje krwinkom ich charakterystyczne zabarwienie. Kiedy zawiera dużo tlenu, jest czerwonawa, kiedy zawiera niewiele, jest ciemniejsza i niebieskawa.

Chociaż erytrocyty są elastyczne (dzięki czemu mogą się przeciskać przez naczynia włosowate), zwykle mają specyficzny obustronnie wklęsły kształt, który umożliwia uzyskanie największej powierzchni ułatwia wymianę gazową. 
Czerwone ciałka krwi są wytwarzane przez szpik kostny. Jedna krwinka jest tworzona w szpiku przez tydzień i żyje około 6 miesięcy. Kiedy jej czas się skończy, egzekucji miłosiernie dokonuje wątroba lub śledziona. Kiedy ilość czerwonych krwinek spada do zbyt niskiego poziom na przykład w wyniku urazu, choroby lub problemów dietetycznych, jak brak żelaza czy spożycie ołowiu - może dojść do niedokrwistości (anemii).

Zdrowy człowiek może mieć ponad 10 000 000 000 000 erytrocytów w swoim organizmie! Więc nie martw się, jeśli kilka się wymknie. Możesz nawet pomyśleć o oddaniu kilku. Krew od krwiodawcy może być przechowywana tylko sześć tygodni, a potrzebna jest bezustannie, ratuje życie ofiarom wypadków i pacjentom w czasie operacji chirurgicznych oraz pomaga w leczeniu chorób przewlekłych. Jeśli więc jesteś zdrowy, masz czym się dzielić. To krwisty, doskonały pomysł!

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 

Wymiary: 13 x 13 x 4cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni