GiantMicrobes - Czerwona mrówka [Solenopsis invicta]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Czerwona mrówka (Solenopsis invicta)

 

Na prawdę nie chcesz jej mieć w spodniach - diablicy!

FAKTY: Spośród wszystkich gatunków mrówek, a jest ich ponad 10000, mrówkę ognistą wyróżnia szczególny temperament.  

Gdy mrówki ogniste dojdą do wniosku, że ktoś zagraża ich mrowisku, potrafią w mgnieniu oka wspiąć się po nogach intruza i przeprowadzić skoordynowany atak, w którym kierują się feromonami (specjalnymi związkami chemicznymi wpływającymi na zachowanie). Gryząc napastnika, mrówka ognista używa jadu, który wywołuje uczucie potwornego bólu podobne do oparzenia - stąd jej zła sława.

Mrówki ogniste pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie ich populację utrzymują w ryzach naturalni wrogowie. W roli pasażerów na gapę w ładowniach statków owady te rozprzestrzeniły się po całym świecie, stając się wyjątkowo uciążliwym gatunkiem inwazyjnym.

W jednej kolonii mrówek ognistych może być nawet pół miliona osobników, które, opuszczając gniazdo w poszukiwaniu pożywienia, zabijają małe zwierzęta. Jednak ponieważ mrówki te są wszystkożerne, zazwyczaj zadowalają się sokami roślinnymi, nasionami, owocami i grzybami, ogólnie rzecz biorąc wszystkim, co wpadnie im w żuwaczki (zbieraczki mają dwa żołądki, zjadają tylko połowę znalezionego pokarmu, a resztę zanoszą do gniazda i odkładają na później).

Chociaż ataki mrówek ognistych rzadko prowadzą do śmierci człowieka, pęcherze tworzące się w miejscach ugryzienia mogą tworzyć blizny i, jeśli zostaną uszkodzone, powodować infekcje. Więc jeśli pogryzą Cię mrówki ogniste, nie gorączkuj się i przede wszystkim się nie drap!

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Wymiary: 18 x 6 x 5 cm.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni