GiantMicrobes - Kiła [Treponema palidum]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Kiła (Treponema palidum)

Poznaj mikroba, którym Apollo ukarał za nieposłuszeństwo Syfiliusa. O to zemsta bogów w pluszowym wydaniu.

FAKTY: Epidemia kiły (znanej też pod nazwą: choroba dworska, franca, choroba sekretna, ospa miłosna, syf. weneria, dziki świerzb itp.) pojawiła się w Europie podczas wojny o Neapol w 1494 r w armii francuskiej. Dlatego Włosi nazwali ją „chorobą francuską". Francuzi zwali ją z kolei chorobą włoską (lub neapolitańską).

Wraz z rozszerzaniem się zasięgu choroby w Europie zyskiwała ona nowe nazwy; „choroba portugalska", „choroba rosyjska", w Rosji znana jako "choroba polska". (Nazwa "syfilis" pojawiła się znacznie później, powstała od nazwiska pasterza przeklętego przez Apolla w wierszu z 1530 r. autorstwa włoskiego lekarza Girolamo Fracastoro).

Po okresie inkubacji na ciele chorego pojawiają się szankry (wrzody weneryczne) Wrzody utrzymują się około miesiąca, zwykle następuje po nich wysypka i tygodnie lub nawet miesiące objawów (w tym czasie choroba jest najbardziej zakaźna). Po tym czasie następuje okres utajenia, który może trwać tygodnie, a nawet lata, a następnie nadchodzi okres typowych dla objawów kiły: deformacja kręgosłupa powodująca kuśtykanie, uszkodzenia sercowo-naczyniowe powodujące "objaw Musseta" (kiwanie głową zgodnie z tętnem na tętnicach szyjnych zaobserwowane po raz pierwszy u paryskich prostytutek) oraz uszkodzenia mózgu, w wyniku których rozwija się choroba psychiczna i ostatecznie następuje śmierć. Dawne metody leczenia polegające na podawaniu rtęci i arszeniku ustąpiły miejsca skuteczniejszym środkom, takim jak penicylina i azytromycyna dzięki czemu częstotliwość występowania choroby znacznie zmalała. Niestety obecnie zaczynają pojawiać się szczepy odporne na leczenie. Ponieważ syfilis zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na nieuleczalne zakażenie H.I.V. aż pięciokrotnie, ten mały mikrob z licencją na zabijanie wciąż pozostaje poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego.

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni