GiantMicrobes - Komórka nerwowa [Neuron]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 31.00
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Komórka nerwowa (Neuron)

Nerwowy? Rozluźnij się i zaufaj swoim impulsom - wszystko działa!

FAKTY: Istnieje wiele rodzajów komórek nerwowych. Neurony motoryczne mobilizują nasze mięśnie do pracy, neurony zmysłowe w oczach i uszach reagują na światło i dźwięk, te obecne w nosie i na języku wyczuwają substancje chemiczne odpowiedzialne za zapach i smak, a te na skórze są wrażliwe na dotyk. Oprócz tego istnieje cała sieć innych połączeń neuronalnych, po których podróżują impulsy nerwowe ośrodkowego układu nerwowego i mózgu. Niezależnie od miejsca i funkcji, wszystkie neurony działają w podobny sposób.

W chwili gdy dendryty rozgałęziające się z ciała komórki nerwowej zarejestrują wystarczająco silny sygnał, wewnątrz komórki powstaje impuls elektryczny, który przemieszcza się wzdłuż cienkiego włókna aksonu (który osłania otoczka mielinowa). Gdy impuls dociera do połączenia synaptycznego komórki mieszczącego się u podstawy nerwu, dochodzi do uwolnienia specjalnych związków chemicznych, które pokonują szczelinę synaptyczną między dwoma komórkami nerwowymi - i cały proces zaczyna się od nowa.

Komórki nerwowe są w większości malutkie. Ale niektóre z nich mogą być nawet tak długie jak Twoja noga, i to dosłownie - biegną od podstawy kręgosłupa aż po czubki palców! W przeciwieństwie do innych komórek, komórki nerwowe nie rozmnażają się, co sprawia, że ich uszkodzenie może prowadzić do utraty czucia lub nawet paraliżu (także zaburzenia funkcji neurotransmiterów w samej komórce mogą prowadzić np. do choroby Alzheimera, Parkinsona lub stwardnienia rozsianego).
Ale nie denerwuj się - na komórkach nerwowych można polegać. A jeśli nawet czujesz się roztrzęsiony, to pewnie i tak wina neurotransmiterów. Wytrzyj spocone dłonie, weź głęboki oddech, zamknij oczy, posłuchaj dobrej muzyki... zrelaksuj się. Nerwy Ci w tym pomogą.

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni