GiantMicrobes - Wesz [Pediculus capitis]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Wesz (Pediculus capitis)

 

Miałeś wszawy dzień? Mamy rozwiązanie. Podrap się po głowie i zgadnij kto to może być?

 

FAKTY: Wszawica jest chorobą zakaźną bardzo często spotykaną u dzieci. Jako że winą za pojawienie się wszawicy zwykło obarczać się brak higieny, to jej wystąpienie może zjeżyć włosy na głowie nie tylko samych chorych, ale również ich rodziców i szkolnych opiekunów!

Wszy z reguły nie przejmują się, jakie warunki środowiskowe panują na zewnątrz ich obszaru bytowania, jakim jest skóra głowy (większość z nich nie potrafiłaby przetrwać nawet jednego dnia z dala od ciepła ludzkiego ciała!). Co więcej, wszy nie potrafią latać ani skakać, więc do zarażenia dochodzi głównie za sprawą bezpośredniego kontaktu fizycznego, bądź przez wymianę takich przedmiotów użytku osobistego, jak grzebienie, czapki, swetry czy ręczniki. 

Tak czy owak, bliski kontakt zdecydowanie zwiększa ryzyko zarażenia. W okopach drugiej wojny światowej wszy były prawdziwą plagą. Żołnierze nosili bardzo krótkie włosy, aby uniknąć wszawicy, zwanej przez Anglików potocznie "cooties" (słowo to podobno pochodzi od malajskiego "kutu", oznaczającego gryzącego pasożyta. Jakim sposobem termin ten miałby zabrnąć aż do europejskich okopów - nie wiadomo).

Do walki z wszawicą służą specjalne szampony, a nawet kuracje chemiczne. Używa się także bardzo gęstych grzebieni, które mają pomóc wyczesać wszy i gnidy (czyli jaja wszy) z włosów. Ponadto konieczne jest dokładnie pranie, lub nawet wyrzucenie, ubrań i pościeli zarażonych osób. Lepiej o tym pamiętać, jeśli coś Ci chodzi po głowie!

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Wymiary: 17 x 6 x 14 cm.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni