GiantMicrobes - Wrotek [Brachionus calyciflorus]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena dostawy: 8
Odbiór osobisty:
0
Kurier 48 - odbiór w punkcie:
8
Kurier 48:
10
Kurier 48 - odbiór w punkcie - OSTROŻNIE!:
14
Kurier 48 - OSTROŻNIE!:
15
Ekspres 24:
16
Ekspres 24 - pobranie:
22
Ekspres 24 - OSTROŻNIE!:
24
Ekspres 24 - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 29.90
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Wrotek (Brachionus calyciflorus)

Wrotki są jednymi z najpiękniejszych mikroorganizmów, to małe księżniczki z magicznymi koronami!

FAKTY: Wrotki są pięknymi mikroorganizmami powszechnie żyjącymi w środowisko wodnym. Są one jednymi z najmniejszych członków królestwa zwierząt i zostały odkryte przez mikrobiologa amatora Johna Harrisa w 1696.
Jest ich tysiące gatunków każdy ze swoją własną morfologią. Ale najbardziej charakterystyczną cechą wrotek jest obręcz rzęsek, które u niektórych gatunków wyglądają jak korona. Gdy rzęski falują rytmicznie stwarza to wrażenie obrotowego koła. I faktycznie to falujące „koło" porusza tą małą księżniczkę poprzez wodne przestworza i jednocześnie nagarnia posiłek do jej ust.
Dlaczego księżniczka? Ponieważ prawie wszystkie wrotki są samicami. Samce, jeżeli w ogóle się znajdują są dużo mniejsze niż samice i rzadko żyją dłużej niż kilka dni.(Rodzą się oni ze szczątkowymi przewodami trawiennymi i przez to nie mają szans na przeżycie). Przez tak nieodpowiednich konkurentów w sposób naturalny pojawiła się u wrotek partenogeneza jako sposób prokreacji – rozwój z niezapłodnionych jaj.
Ale królewskie córki trzymają się etykiety. Biorą udział w bankietach organicznych cząstek, pomagają rozkładać glebę w zrównoważonym zakresie.A czym martwią się wrotki? Aby nie być połkniętą przez smoka-widłonoga lub potwora-meduzę, lub wygnania na rybią farmę (gdzie są głównym źródłem pokarmu). I być może, pewnego dnia, znalezienia odpowiedniego księcia.

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni