GiantMicrobes XXL - Szalona krowa [BSE]

Dostępność: 0 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2-3 dni robocze
Cena przesyłki: 10
Paczkomat:
10
Przesyłka kurierska:
16
Przesyłka kurierska - pobranie:
22
Przesyłka kurierska - OSTROŻNIE!:
24
Przesyłka kurierska - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 96.00
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na adres [[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt znów będzie dostępny w sklepie. Poinformuj mnie,
gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

Szalona krowa (BSE) (Bovine spongiform encephalopathy)

Pozwoli oszaleć z radości obdarowanemu! 

FAKTY: Po raz pierwszy zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii, znana również pod nazwą gąbczastej encefalopatii bydlęcej (BSE). Powszechnie uważa się że przyczyną choroby są priony (zakaźne cząstki białka). Te nieożywione łańcuchy aminokwasów (dużo mniejsze niż bakterie lub wirusy i nie można ich zniszczyć przez gotowanie) mają charakterystyczną postać skręconych precelków. Zgodnie z teorią mogą oszaleć i skręcić się w niewłaściwą stronę. Podobne białka biorą z nich przykład i również ulegają takim dewiacjom tworząc długie pałeczki, które w konsekwencji blokują funkcje mózgu. (Inne choroby powodowane przez priony obejmują chorobę owiec scrapie, Kuru, stwierdzoną kiedyś u kanibali z Papui-Nowej Gwinei i chorobę Creutzfeldta-Jakoba, która jest wariantem choroby szalonych krów u ludzi.)

Chociaż priony choroby szalonych krów są najczęściej obecne w mózgu i tkankach kręgosłupa i uważa się, że przenoszą się przede wszystkim przez bezpośrednie spożywanie, nawet krowy i ludzie bez upodobani do spożywania tkanek nerwowych należą do grupy ryzyka: w zakładach przetwórczych priony mogą znaleźć się zarówno w paszy bydlęcej jak i na steku z polędwicy.Przy okresie utajenia do dziesięciu lat, braku leku, braku antidotum i bez szansy na poprawę - obawy o zakażenie BSE nie są przesadzone. Jednak ryzyko zakażenia jest wyjątkowo małe.

Podjęto zdecydowane działania w celu zapobieżenia rozprzestrzenieniu choroby szalonych krów, w tym wprowadzono ścisłe przepisy dotyczące pasz zwierzęcych i norm przetwórstwa. Więc konsumenci wołowiny nie są pozbawieni zdrowego rozsądku nadal jedząc wołowinę - chociaż to może jeszcze bardziej doprowadzać krowy do szału :)

Wymiary: 12 x 12 x 54cm

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Profesjonalna platforma sklepowa SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni