GiantMicrobes - Salmonella [Salmonella typhimurium]

Dostępność: 1 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Wysyłka w ciągu:2 dni robocze
Cena przesyłki: 10
Odbiór osobisty:
0
Paczkomat:
10
Przesyłka kurierska:
14.9
Przesyłka kurierska - pobranie:
22
Przesyłka kurierska - OSTROŻNIE!:
24
Przesyłka kurierska - pobranie - OSTROŻNIE!:
30
Cena: 15.00
-52%
Stara cena: 31.00
Ilość (szt.):

Salmonella (Salmonella typhimurium)

Co było pierwsze - jajko czy kura? A może jednak ukryta w jajkuSalmonella?

FAKTY: Bakterie salmonelli odkryte w 1885 r. przez amerykańskiego weterynarza Daniela E. Salmon, należą do głównych przyczyn zatrucia żywności na świecie. Salmonella występuje powszechnie i można ją znaleźć w różnych pokarmach. Również zwierzęta domowe mogą ją przenosić, szczególnie gady. Jednak ulubionym miejscem przebywania salmonelli jest drób i jajka.

A jak bakterie salmonelli przedostają się do swojej następnej ofiary? Sos do sałatki „Caesar", domowy adwokat, lody, majonez, sos holenderski i lukier to typowe drogi przenoszenia bakterii, nie mówiąc o niedogotowanych kurczakach. Niehigieniczne zasady podczas przygotowywania posiłków, takie jak pomijanie dokładnego mycia rąk, naczyń i powierzchni, które miały kontakt z surową żywnością również odpowiadają za zakażenie.

Zakażenia salmonellą najczęściej występują po okresie inkubacji od 6 do 48 godzin, trwają krócej niż tydzień i nie wymagają leczenia. Jednak w ciężkich przypadkach, najczęściej u dzieci, osób w podeszłym wieku i z upośledzonym układem odporności - odwodnienie związane z nadmiernym wydalaniem płynów wymaga hospitalizacji. A jeśli bakterie wymkną się z układu pokarmowego i przedostaną się do krwiobiegu - natychmiastowe leczenie szpitalne jest konieczne.

Chociaż rzadko zdarzają się skutki długotrwałe, czasami przywrócenie harmonii przewodu pokarmowego wymaga wielu miesięcy. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić również bóle artretyczne określane mianem zespołu Reitera. Więc nie bądź ptasim móżdżkiem: myj ręce i jedz ugotowaną żywność, by nie dać się złapać salmonelli.

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Sklep internetowy na oprogramowaniu Sky-Shop.pl SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni