• Magiczna masa magnetyczna

Brak towaru
34.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2 dni robocze
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Przesyłka kurierska 12
Paczkomat 12
Przesyłka kurierska - pobranie 22
Przesyłka kurierska - OSTROŻNIE! 22
Przesyłka kurierska - pobranie - OSTROŻNIE! 32
Dostępność 0 szt.

Magiczna masa magnetyczna.

Magiczna masa magnetyczna znana też jako myśląca masa magnetyczna lub kosmiczna masa. Wystarczy, aby dostała się w czyjeś ręce i od razu wciąga na amen! Masa to super gadżet do biura (na nudę i stres). Sprawdza się przed klasówkami i egzaminami, bo to świetny odstresowywacz, nic w końcu tak nie uspokaja, jak gniecenie czegoś przyjemnego w rękach. Odbijana zaś jako piłeczka o podłogę poprawia koncentrację w kluczowych momentach (oprócz oczywistej radości z odbijania piłeczki z masy magnetycznej).

Masa w swej wszechstronności jest także doskonałą zabawką edukacyjną, gdy przyłożysz do niej zawarty w zestawie megamocny magnes (możesz wymyślić dla niego oczywiście tysiąc innych zastosowań, bylebyś go nie połykał), będzie podążała za nim prawie jak żywa istota. A gdy ten magnes położysz na masie, to w kilka minut wciągnie go do środka. Gdy poddamy ją dłuższemu namagnesowaniu sama zacznie zachowywać się jak magnes i przyciągać drobne metalowe przedmioty oraz z jednej strony przyciągać z drugiej zaś odpychać magnes.

Przyklejona do sufitu lub spodu ławki masa upodabnia się do cieczy i po pewnym czasie zaczyna skapywać. Uformowana w kulę i położona na równym i bardzo twardym podłożu, a następnie uderzona np. młotkiem z ogromną siłą roztrzaska się na mnóstwo kawałków. Można też strzelać nią jak pęcherzykami folii bąbelkowej, wystarczy zgniatać ja w rękach tak, by zamykać w niej powietrze, które następnie pod wpływem zgniatania będzie wydobywać się na zewnątrz z trzaskiem pękających baloników. Masa może stanowić też narzędzie domowego agenta specjalnego, ponieważ idealnie odwzorowują się w niej odciski palców czy innych części ciała i przedmiotów, a nawet pismo z kartki papieru.

Jest elastyczna i rozciągliwa jak guma (w średnim i krótkim okresie czasu), można ją jednak rozedrzeć jak papier (to wymaga jednak wprawy by pokonać jej właściwość do rozciągania), może być jednocześnie miękka i wręcz płynna jak budyń (w długim okresie czasu) oraz sztywna i ulegająca rozpadowi, jak porcelana (w bardzo krótkim okresie czasu).Istotne informacje:

  • magiczna masa zapakowana w metalowe okrągłe pudełeczko
  • średnica pudełeczka ok. 6 cm
  • kolor masy: ciemno-zielono-czarna (jeden kolor)
  • waga masy ok. 30 g
  • w zestawie kostka megamocnego magnesu neodymowego
  • wymiar magnesu 1 cm x 1 cm x 1 cm