• Róża jerychońska - zmartwychwstanka

Róża jerychońska - zmartwychwstanka.

12.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 dni robocze
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Przesyłka kurierska 12
Paczkomat 12
Przesyłka kurierska - pobranie 22
Przesyłka kurierska - OSTROŻNIE! 22
Przesyłka kurierska - pobranie - OSTROŻNIE! 32
Dostępność 38 szt.

Róża jerychońska.

 

Róża jerychońska, tzw. zmartwychwstanka lub widliczka, to prawdziwie nieziemska roślina, którą będziesz cieszyć się przez wiele lat. A nawet Twoje dzieci i wnuczęta :) Róża ta jest uznawana za symbol szczęścia i miłości. Pochodzi z okolic Jordanii, a na nasze europejskie tereny przywędrowała wraz z pielgrzymami powracającymi z Ziemi Świętej. Oprócz niewiarygodnej wytrwałości, ma też wiele cennych dla nas zalet. Np. odświeża powietrze, pochłania dym papierosowy, a w zasuszonym stanie zapobiega zaburzeniom snu i chroni przed domowym robactwem.

Mimo że wygląda jak martwa, to jednak pod wpływem wody budzi się po kilkunastu godzinach do życia. Zasuszony kłębek przemienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w zieloną roślinę.Instrukcja postępowania z różą i dodatkowe informacje:

Rośliny nie trzeba sadzić, wystarczy zalać różę wodą w miseczce tak, aby tylko jej korzeń był zanurzony. Po ok. 2-4 dniach róża rozwinie się całkowicie. Róża lubi dużo światła, czasem nawet dopiero po powtórnym zasuszeniu i namoczeniu, w drugim cyklu staje się bardziej zielona. W wodzie może pozostać maksymalnie tydzień - potem z racji tego, że jest to roślina pustynna, potrzebuje pownownie okresu suszy, który musi trwać ok. 2 tygodnie. Wtedy znów zwija się w kłębek. Po tym czasie może znowu rozkwitnąć (dowolną ilość razy). Proszę jednak pamiętać, że jest to roślina pustynna i źle znosi dłuższe przebywanie w wodzie. W wodzie powinny być zanurzone tylko korzonki (płaski talerzyk itp.) a nie cała roślina.

Róża ma jeszcze jedną niesamowitą cechę: Można ją polać gorącą wodą (np. z czajnika) i nie dość, że nic jej się nie stanie, to bardzo szybko się rozwinie!

Wymiary jednej kulki to ok. 8-10 cm.

 

 

image